Ατενίζοντας το καμμένο Δελφικό Τοπίο του κόσμου…

Δευτέρα 10 Αυγούστου 2020

Λύτρας - Γκελαούζος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών Κ23... δυνατός ο Κώστας- φαινόμενο ο Μαρίνος!...!

Με δύο συμμετοχές αθλητών από την Φωκίδα σε τελικούς του πανελληνίου πρωταθλήματος στίβου στην Πάτρα, έδωσε το παρών η περιοχή μας.

Στον τελικό των 5.000μ ο Κωνσταντίνος Γκελαούζος κατέκτησε την 5η θέση με χρόνο 14'58" κάνοντας μια πολύ καλή εμφάνιση παρ όλο που το αγώνισμά του είναι ο Μαραθώνιος.

Στον τελικό των 20.000μ ο Μαρίνος Λύτρας κατέκτησε την 6η θέση με χρόνο 1ωρα 51' κάνοντας και αυτός το καθήκον του στο 40ο έτος της ηλικίας του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο πανελληνιονίκης Μαρίνος Λύτρας ήταν ο μεγαλύτερος ηλικιακά άνδρας της διοργάνωσης του φετινού πρωταθλήματος...